Dentální hygiena

Vyčistit si zuby dokonale je velmi obtížné. Ne vždy dokážeme veškerý zubní povlak sami doma odstranit, proto je důležité pravidelně navštěvovat dentální hygienistku, která vám pomůže udržet si zdravý chrup po celý život.

Proč je dentální hygiena tak důležitá?

Pokud nosíte rovnátka, je velmi těžké celý chrup dokonale vyčistit. Provádění ústní hygieny je časově náročnější proces a důležitou roli zde hraje trpělivost. Je důležité používat více dentálních pomůcek, ideálně po každém jídle. Zubní povlak se totiž tvoří během celého dne a ulpívá nejenom na zubech, ale i v okolí zámečků, drátků a pod okrajem dásně. Pokud zubní povlak dostatečně neodstraníme, mohou vzniknout jak nežádoucí skvrny a zubní kazy, tak velmi bolestivé záněty dásní. Proto je velmi důležité navštívit před nasazením rovnátek dentální hygienistku, která vás ochotně naučí, jak jednotlivé pomůcky používat a pečovat o zuby s rovnátky. Zároveň je důležité během léčby několikrát návštěvu hygienistky zopakovat, aby po sundání rovnátek byly zuby nejenom rovné, ale také zdravé.

Co vás čeká na návštěvě dentální hygienistky?

Na první návštěvě zhodnotíme stav vašich zubů a dásní a obarvíme zubní povlak barvicím roztokem. Po obarvení zubního povlaku si ukážeme špatně vyčištěná místa a následně vám vysvětlím, jak vůbec dochází ke vzniku nejčastějších onemocnění zubů a dásní, jak jim předcházet a jak je léčit. Společně vybereme vhodné pomůcky k čištění a naučím vás, jak o zuby pečovat. Pomocí přístroje Airflow šetrně odstraníme zubní povlak a pigmentace, které nelze běžnými pomůckami vyčistit. Pokud je přítomný zubní kámen, odstraníme jej ultrazvukem nebo ručně a na závěr provedeme fluoridaci zubů.
Díky ošetření dentální hygienistkou předejdete zvýšenému výskytu zubních kazů, vzniku nežádoucích skvrn na zubech a docílíte krásného a zdravého úsměvu.
Nezapomeňte si na každou návštěvu dentální hygieny přinést svůj vlastní kartáček, eventuelně další pomůcky, které k čištění zubů používáte!
Dentální hygienu mohou absolvovat děti i dospělí.

Čištění ortodontických aparátů pomocí metody GBT

KONTAKT

Tel: 604 733 556
E-mail: hygiena@ortoline.cz

 
Objednejte se:
734 896 310
Kontaktní formulář
© Ortoline Luhačovice s.r.o, 2021